Sprawozdanie z wycieczki Naukowego Koła Historycznego 20.04-21.04.2016r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
wtorek, 20 września 2016 12:54

W dniach 20.04.2016-21.04.2016 odbyła się dwudniowa wycieczka „Artyści w Kazimierzu nad Wisłą Lublin-Kazimierz”. O godzinie 5.45 my, uczniowie koła historycznego wraz z nauczycielką historii - p. Jadwigą Tomaszewską – organizatorem wycieczki, p. przewodnik- Agnieszką Kalinowską i p. Andrzejem Piotrowskim- nauczycielem przedmiotów artystycznych zebraliśmy się na Placu Niepodległości. Podróż trwała około 4 godzin. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie ruin zamku w Janowcu. Tam spotkaliśmy się z panią przewodnik, która oprowadzała nas po obiekcie. Głównym celem wycieczki była wizyta w Kazimierzu Dolnym. Tam, na Starym Rynku, mieliśmy czas na zakup pamiątek i samodzielne zwiedzanie części starego miasta. Następnie udaliśmy się na punkt widokowy i spacer wąwozem. Stamtąd mieliśmy piękny widok na miasto. Później wyruszyliśmy do hotelu. Przydzielono nas do pokoi dwu i trzyosobowych. Mieliśmy chwilkę czasu na rozpakowanie i poszliśmy na obiadokolację. Po posiłku odbyła się dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawili. Po zabawie uczniowie rozeszli się do swoich pokoi.

Następnego dnia o godzinie 7.30 zjedliśmy śniadanie. Po posiłku wyruszyliśmy do Nałęczowa. Tam odbył się spacer po parku zdrojowym razem z niesamowitym przewodnikiem- Markiem Kasprzykiem. Największą atrakcją owego dnia miał być czas wolny w Pijalni Czekolady Wedel. Niestety miejsce okazało się nieczynne. Zasmuceni wyruszyliśmy do Lublina. W Lublinie zwiedziliśmy największe atrakcje miasta: Zamek Lubelski, Stare Miasto, rynek, Bramę Krakowską, kamienicę, Wieżę Trynitarską oraz Katedrę. Przewodnik opowiadał nam bardzo ciekawe historie i legendy związane z Lublinem i zabytkami. W Lublinie, na Starym Mieście zjedliśmy pyszny obiad, a potem wyruszyliśmy do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Pałac był naprawdę pięknym miejscem. Zachwycało zarówno jego wnętrze, jak i ogród wokół niego. To był ostatni punkt wycieczki. Około godziny 21.00 wróciliśmy szczęśliwie do Łomży. To była wspaniała dwudniowa wycieczka.

 

Zosia Żegalska, VIb

Maja Karwowska, VIb

Uczennice koła historycznego

 


kółko historyczneGen. Anders w RWE

generał Anders - filmy

Historie ciekawe