Akcja czytelnicza "Poczytajmy sobie" PDF Drukuj Email

Akcja czytelnicza  „Poczytajmy sobie…”

Akcja czytelnicza „Poczytajmy sobie….” jest organizowana zgodnie z Programem upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów. Polega na głośnym czytaniu w klasach – uczniowie klas starszych czytają fragmenty wybranej książki uczniom młodszym (około 15 minut). Wychowawcy typują trzyosobowe zespoły uczniów, pomagają w wyborze odpowiedniej  książki i fragmentu z biblioteki szkolnej,  umawiają się z nauczycielami klas młodszych i monitorują przeprowadzenie akcji. Mile widziane bajkowe przebrania, zagadki, pytania dotyczące wybranej książki.

Akcję zaplanowano na godzinach wychowawczych lub lekcji języka polskiego  (w przypadku klasy VI b) w ostatnią środę każdego miesiąca na 4 lub 5 godzinie lekcyjnej.

Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialni są wychowawcy poszczególnych klas IV-VI.

Marzec (4 godz. lekcyjna) 29 marca 2017 r.

Klasa IV a – czyta klasie 0 a

Klasa IV b - czyta klasie 0 b

Klasa IV c - czyta klasie 0 c

Kwiecień (4 godz. lekcyjna) 26 kwietnia 2017 r.

Klasa V a – czyta klasie II a i II b – 2 zespoły

Klasa V b – czyta klasie II c i II d – 2 zespoły

Klasa V c – czyta klasie II e i II f – 2 zespoły

Maj (4 godz. lekcyjna) 31 maja  2017 r.

Klasa VI a  – czyta klasie III a i III d – 2 zespoły

Klasa VI b – czyta klasie III c

Maj (5 godz. lekcyjna) język polski 31 maja  2017 r.

Klasa VI b – czyta klasie III b i I a – 2 zespoły

Życzymy miłych przygód z książkami i czytaniem!!!