Pierwsze książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. PDF Drukuj Email

Nasza szkoła - uczestniczy w realizacji  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” .
Od września rozpoczęliśmy zakup książek do biblioteki szkolnej za kwotę 15 tysięcy zł.. Nasi czytelnicy są bardzo zainteresowani nowościami, czekają z niecierpliwością na możliwość wypożyczenia książek. Staramy się, aby książki szybko dotarły do rąk  czytelników.
W tym miejscu dziękujemy uczniom z aktywu bibliotecznego, którzy wspierają nas w opracowaniu technicznym nowych zbiorów.

Beata Wadowska, Dorota Kaja

Oto pierwsze zakupy..

Laurki dla biblioteki szkolnej - rozstrzygnięcie konkursu PDF Drukuj Email

Konkurs biblioteczny „Laurka dla biblioteki szkolnej” zorganizowano z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka nas łączy”, przeznaczony był dla uczniów klas I-III oraz grup przedszkolnych. Konkurs przebiegał w 2 etapach: I etap - klasowy i  II etap – szkolny. Na konkurs uczniowie samodzielnie przygotowali laurki dla biblioteki szkolnej z życzeniami.

Na konkurs wpłynęło ogółem 36 prac, w tym z klas I -5 z klas II -0 i z klas III – 29, z grup przedszkolnych - 2.

Prace konkursowe zostały rozpatrywane w kategoriach wiekowych klasy 0-I oraz klasy III. i ocenione prze komisję konkursową w składzie:
- Pani Małgorzata Juchimowicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
- Pani Dorota Kaja – nauczyciel bibliotekarz
- Pani Beata Wadowska – nauczyciel bibliotekarz

Laureatami konkursu zostali:

Kl. 0-I
I miejsce Iga Chojnowska kl. I c
II miejsce Julia Faryna  kl. I a
III miejsce Laura Nikonowicz 0 B

Nikola Burchard kl. I a
Ola Kulikowska kl. I c

Kl. III
I miejsce Paweł Duda kl. III c
II miejsce Wiktor Tchórzewski kl.III c
III miejsce Gabriela Szeligowska kl. III e

dla klasy III b
Julia Leszczewska kl. III e
Justyna Dudas kl. III e
Jan Cholewicki kl. III e
Kacper Świerczewski kl. III c

Wszystkie prace wyeksponowano na wystawie w bibliotece szkolnej. Zwycięzcy otrzymają dyplomy,  nagrody książkowe i rzeczowe.

Gratulujemy!!!

Beata Wadowska

Książka nas łączy PDF Drukuj Email

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
pod hasłem „Książka nas łączy”
(1-31 października 2017 roku)

Projekt

1. Zaczarowany świat … – poznajemy najpiękniejsze książki w   bibliotece – zajęcia dla grup przedszkolnych.
  2. Szlakiem bajkowych książek, czyli pierwsze spotkanie z biblioteką w klasach I.
  3. „Witajcie w naszej bajce…” – przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej uczniów klasy II a.
  4. Konkursy biblioteczne:
    „Laurka dla biblioteki szkolnej” dla klas 0-III
    „Skąd pochodzi ten cytat?” – konkurs dla klas IV-VII
  5. „Jak szybko czytam?” – badanie szybkości czytania wg testu Konopnickiego ( dla chętnych uczniów).
  6. .Wystawy w bibliotece:
    „Biblioteki szkolne na świecie”
    „Książka nas łączy” – co czytali  nasi dziadkowie i rodzice, a co my czytamy ?
  7. Podsumowanie MMBSz (rozstrzygnięcie konkursów, wystawy prac, słodkie „co nie co…”)

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek PDF Drukuj Email

W dniu 4 października 2017 r. w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży odbyło się spotkanie autorskie z panią Justyna Bednarek, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III b z panią Małgorzata Kadłubowską i panią Beatą Wadowską.

Pani Justyna Bednarek – romanistka, dziennikarka i redaktorka. Jako autorka książek dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która została uznana najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku Przecinek i Kropka, książka zdobyła też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy i nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. W 2016 r. ukazało się „Pięć sprytnych kun” – powieść kryminalno-kulinarna, oczywiście dla dzieci, choć nie tylko. W br. ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pt. „Nowe przygody skarpetek” (jeszcze bardziej niesamowite), ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour.

Autorka rozmawiała na temat preferencji czytelniczych uczniów, prezentowała swoje książki oraz opowiadała o sobie i swoich ciekawych przygodach z pisaniem.  Zachęcała do poznania powieści kulinarno – kryminalnej „Pięć sprytnych kun”, czytała ciekawsze  fragmenty powieści. Zaskakującym i ciekawym momentem była prezentacja magicznego worka , w którym ukryli się  bohaterowie  książki – maskotki wykonane na szydełku.
Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu. Wszyscy uczestnicy na koniec wykonali „literacki placek” i zebrali dedykacje w zakupionych książkach.

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek  to ciekawa przygoda literacka  i na długo zostanie w pamięci uczniów.

Beata Wadowska

Uczestniczymy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa PDF Drukuj Email

Nasza szkoła - uczestniczy w realizacji  Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych

(Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Dz. U. z dnia 22 .10 2015 r. poz. 1667)

Zapraszamy do biblioteki szkolnej! PDF Drukuj Email

Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Biblioteka szkolna czynna:

Pamiętajcie, że:

Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.Cycero
Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana, albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana. J. Lelewel
Ktoś powie, że czytać każdy umie; zaprawdę, mało kto czytać potrafi. C.K. Norwid
Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów. J. Iwaszkiewicz
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>