Wiadomości sportowe
Brąz w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki PDF Drukuj Email

Kolejny sukces mają na swoim koncie zawodniczki UKS 4 Łomża reprezentujące  Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży. Brązowe medale przywiozły z Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki dziewcząt w Łasku.

Zmierzyły się tam z zespołami z Poznania, Bydgoszczy, Łodzi i Pabianic. „Poziom turnieju był bardzo wysoki, dziewczyny grały w dużym stresie, ale stanęły na wysokości zadania” – komentuje trener drużyny Marcin Piotrowski. Do najlepszej piątki turnieju wybrano łomżankę - Oliwię Łada. Najlepszą zawodniczką drużyny została Nikola Kozłowska.

14. Balewska Pola

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom super turnieju i życzymy dalszych sukcesów!

PDF Drukuj Email

Bezkonkurencyjne po raz kolejny okazały się zawodniczki reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy 4  Łomża i Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży podczas VII Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki UKS 4 Łomża CUP 2019 o Puchar Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

Dziewczęta zajęły I miejsce pokonując drużyny z Ełku i Zambrowa. Do Łomży trafił też tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Zdobyła go kapitan łomżyńskiego zespołu Maja Sierzputowska. Najlepszą zawodniczką UKS 4 Łomża została Oliwia Cwalina.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski. Puchary i medale wręczał zawodniczkom dyrektor Miejskiego Sportu i Rekreacji w Łomży Andrzej Modzelewski. „Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze możemy liczyć na pomoc tych osób. Bez tego wielu przedsięwzięć nie udałoby się nam zrealizować.” – mówi trener drużyny  i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży Marcin Piotrowski dodając: „Nieoceniona jest również pomoc rodziców młodych koszykarek i  Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4  w Łomży Pani dr Iwony Borawskiej oraz dyrektora ZSTiO w Łomży Pana Artura Ciborowskiego.” Organizatorem turniej był Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża i Urząd Miejski w Łomży.

14. Justyna Dudas

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom super turnieju oraz  podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy podeszli bardzo odpowiedzialnie i profesjonalnie do spraw związanych z organizacją turnieju.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PEPEES S.A

Srebro dla UKS 4 Łomża w finale ligi mazowieckiej U-11! PDF Drukuj Email

Dziewczęta reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża i Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży zajęły drugie miejsce w finale Mazowieckiej Ligi Koszykówki U-11.

W turnieju finałowym łomżyńska drużyn zmierzyła się z zespołami z Piaseczna i Grodziska Mazowieckiego. „Mecz o złoto przegraliśmy siedmioma punktami. Przez pierwsze trzy kwarty prowadziliśmy i byliśmy o krok od zwycięstwa, jednak drużyna gospodarzy niesiona dopingiem swojej publiczności w czwartej kwarcie doprowadziła do remisu i po trzech nieszczęśliwych błędach, które popełniliśmy w obronie udało się im wyjść na przewagę. Naszym dziewczynkom zabrakło sił, by odrobić tę stratę. Drugi mecz wygraliśmy prowadząc od początku do końca." - komentuje trener drużyny Marcin Piotrowski  dodając: „Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Panu Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, Pani Dyrektor SP4 Łomża Iwonie Borawskiej oraz Panu Arturowi Ciborowskiemu Dyrektorowi ZSTiO nr 4 w Łomży. Wsparcie tych osób pozwala nam sięgać tak wysoko i im dedykujemy ten sukces." Galeria

Koszykówka na wysokim poziomie już jutro w Łomży! PDF Drukuj Email

Dziewczęta reprezentujące UKS 4 Łomża i Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży zagrają mecz o awans do ścisłej trójki w lidze Mazowieckiej.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 maja o godzinie 17.30  na hali gimnastycznej w łomżyńskiej „Budowlance” przy ulicy Zielonej 23 dzięki uprzejmości dyrektora ZSTiO nr 4 w Łomży Pana Artura Ciborowskiego. Wygrany drużyna pojedzie na finałowy turniej do Grodziska Mazowieckiego, w którym powalczy o miejsca medalowe. Zobacz koszykówkę na wysokim poziomie. Kibicuj łomżyńskiej  drużynie.

Trener Klubu UKS 4 Łomża Marcin Piotrowski

Koszykarki z UKS 4 Łomża zdobyły srebro i pokonały wiodące zespoły z Polski! PDF Drukuj Email

Srebrne medale przywiozły zawodniczki UKS 4 Łomża z  Ogólnopolskiego Wielkanocnego Turnieju  koszykówki Dziewcząt U11k w Piasecznie, który odbywał się w dniach 26 – 28 kwietnia 2019 roku. W koszykarskich zmaganiach wzięło udział dwanaście wiodących zespołów z całej Polski.

Dziewczęta pewnie bez żadnej porażki wygrały swoją grupę, a następnie przeszły do fazy PLAY OFF, którą również rozegrały bez przegranego meczu. To zapewniło im awans do finału, w którym zmierzyły się z zespołem z Grodziska Mazowieckiego. Finałowy mecz był bardzo wyrównany i do ostatniego gwizdka nie było wiadomo, kto będzie zwycięzcą. Dopiero końcówka ostatniej kwarty zadecydowała o ostatecznym wyniku. Dziewczęta z UKS 4 Łomża zajęły drugie miejsce, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem łomżyńskiej koszykówki.

Ponadto zawodniczka UKS 4 Łomża  Maja Sierzputowska znalazła się w gronie pięciu najlepszych  zawodniczek turnieju.

Trenerem zespołu UKS 4 Łomża działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży  jest Marcin Piotrowski. Galeria