Koło teatralne

"Bajkowy ambaras" z okazji Dnia Dziecka. PDF Drukuj Email

Dnia 1 czerwca 2017 r. z okazji Dnia Dziecka członkowie szkolnego koła teatralnego zaprezentowali dla grup przedszkolnych i  uczniów klas I-III  przedstawienie pt. "Bajkowy ambaras"W inscenizacji poruszono tematykę czytelnictwa dzieci. Zwrócono uwagę na wartości płynące z czytania. Sztukę obejrzały również przedszkolaki z Przedszkoli Publicznych nr 5, i 9 i Niepublicznego Przedszkola Katolickiego. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III c, II ci III d pod kierunkiem Małgorzaty Juchimowicz, Elżbiety Polakowskiej, Reginy Parzych i Beaty Wadowskiej.

Premiera przedstawienia teatralnego "Kopciuszek" PDF Drukuj Email

Dnia 26 marca 2014 roku podczas Dnia Otwartego Szkoły odbyła się premiera przedstawienia teatralnego „ Kopciuszek ”, w którym wystąpili:

• z klasy IV b

- Natalia Cwalian – narrator,

- Zofia Żegalska- Kopciuszek,

- Julia Tomasiak – Macocha,

- Agata Chojnowska – Haneczka,

- Wiktoria Wilimczyk – Kasieńka,

- Izabela Milewska – Wróżka,

- Zofia Głasek – Guwernantka,

- Maja Karwowska – Gołębica,

- Piotr Chojnowski – Książę

- Wiktor Łoziński – Dworzanin,

- Julia Wiśniewska - Dama

• z klasy III a

- Igor Kukso - Strażnik,

- Jakub Kamiński – Mieszczanin,

• z klasy V a

- Jakub Piotrowski – Herold,

• z klasy II b

- Urszula Kowalewska – Mieszczka

Po raz pierwszy na scenie zaprezentowali się uczniowie klas I a i I c, którzy wcielili się w role elfów: Julia Karwowska, Patrycja Kozikowska, Wiktoria Mandziuk, Aleksandra Modzelewska, Aniela Mucha, Oliwia Zająć, Szymon Leszczewski i Miłosz Nieciecki.

Przedstawienie bardzo podobało się. Zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

Dziękujemy Rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu kostiumów.

Elżbieta Polakowska

Magdalena Miszczak

Koło teatralne
Wpisany przez Małgorzata Juchimowicz

Zajęcia teatralne

W ramach projektu systemowego "Wszyscy mamy równe szanse" uczniowie z klas pierwszych uczestniczą w zajęciach teatralnych. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci rozwijają swoje umiejętności i kompetencje w zakresie prawidłowej wymowy, ruchu i swobodnej interpretacji tekstów literackich. Wspólnie z kołem teatralnym "Czary-mary" uczniowie przygotowują się do wystawienia bajki pt. "Kopciuszek". W celu poszerzenia swojej wiedzy o teatrze pierwszoklasiści odwiedzili Teatr Lalki i Aktora. Dzieci zwiedziły pracownię plastyczną, salę prób i kulisy. Najbardziej podobały im się kolorowe maski oraz lalki wykorzystywane w przedstawieniach.

Koło teatralne "Czary - mary" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Juchimowicz

Zajęcia koła teatralnego „Czary- mary” odbywają się w każdą środę w godz. 13.30-14.20. Pacujemy nad przedstawieniem pt. „Kopciuszek”. Niektóre sceny będą prezentowane  w języku angielskim.
    Scenariusz na podstawie baśni napisała p. Małgorzata Juchimowicz, natomiast dialogi w języku angielskim - p. Magdalena Miszczak. Nad ruchem scenicznym pracuje p. Elżbieta Polakowska. Obecnie jesteśmy na etapie czytania scenariusza. Wkrótce przydzielimy role.

PREMIERA - " KOT W BUTACH " PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Bargielska
21 marca 2013 roku podczas Dnia Otwartego Szkoły odbyło się premierowe przedstawienie bajki "Kot w butach".
Zgromadzonych gości zachwyciła dojrzała gra aktorska, barwna scenografia i piękna muzyka.
22 marca 2013 roku wystawiliśmy przedstawienie "Kot w butach" jeszcze dwa razy - przedszkolakom z łomżyńskich przedszkoli i społeczności
szkolnej. Przedstawienie bardzo się podobało. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Gratulujemy i dziękujemy aktorom !!!

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów !!!
Dziękujemy - p. R. Parzych, p. M. Tyszka i p. E. Tesz za wykonanie pięknej scenografii oraz p. A. Piotrowskiemu za przygotowanie nastrojowej muzyki.

Elżbieta Polakowska

"Kot w butach" - obsada PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Bargielska
"Kot w butach" - obsada:

Kot - Julia Tomasiak III b
Janek/Markiz - Mateusz Zawadzki III b
Królowa - Zofia Głasek III b
Król - Piotr Chojnowski III b
Królewna Anna - Zofia Żegalska III b
Dwórka - Wiktoria Wilimczyk III b Dworzanin - Igor Kukso II a Dworzanin - Bartłomiej Dudek IV a Strażnik - Ignacy Mazurek III b Czarownica - Gabriela Rogowska IV a Lew - Patrycja Tabor - III b Myszka - Izabela Milewska III b Matka - Agata Chojnowska III b Córka - Weronika Krawczyk III b Narrator - Maria Pardo IV a Już wkrótce zapraszamy na premierę !!!
                                                                       mgr Małgorzata Juchimowicz
mgr Elżbieta Polakowska