Święto książki PDF Drukuj Email

Dnia 23 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W naszej szkole świętowaliśmy 27 kwietnia. Tego dnia uczniowie klasy III b i III f przedstawili montaż słowno - muzyczny „Książka promienna jak słońce - promujemy czytelnictwa”, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kadłubowskiej oraz pani Anny Mioduszewskiej. Scenerią były tętniące życiem czytelnia i biblioteka szkolna. W ich tle zaprezentowano historie powstania książki w formie scenki połączonej z prezentacją multimedialną. „Żywe” książki recytowały wiersze, przypominając zalety płynące z czytania książek. Widzowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu śpiewając wspólnie z aktorami teksty piosenek, których teksty były wyświetlane na ekranie. Apel zakończył efektowny taniec dziewczynek z tęczowymi wstążkami, które imitowały zakładki do książek.

Pod koniec uroczystości organizatorzy podsumowali Międzyszkolny Konkursu  „Wszyscy jesteśmy tacy sami”, a pani Dyrektor wręczyła  nagrody laureatom z różnych szkół łomżyńskich.