poniedziałek, 12 listopada 2018 19:08

Uczniowie klasy II c z wielkim zaangażowaniem włączyli się w obchody upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dnia 6 listopada 2018 roku uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu i wysłuchali w wykonaniu p. Magdaleny Mucha fragmentu książki historycznej dla dzieci pt.:  „Pomolowana historia”  Kazimierza Szymeczko. Wspólnie z p. Danutą Waśko z Klubu Seniora poprowadzili wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych. Następnie 7 listopada uczniowie wystąpili przed społecznością szkolną z montażem teatralno-muzycznym pt. „Dla Niepodległej”. Tego samego dnia uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Północno-Mazowieckim na temat „ Józef Piłsudski w Łomży”. Natomiast 9 listopada , wspólnie z całą społecznością szkoły uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.