środa, 15 maja 2019 12:02

Firma Sebex w ramach „Programu dla szkół” dostarcza  uczniom klas I- V naszej szkoły   świeże warzywa i owoce oraz  mleko i przetwory mleczne ( jogurty, serki).   15 maja  pani Ania, reprezentująca firmę ,  przeprowadziła   zajęcia edukacyjne promujące spożywanie tych produktów.  Dzieci miały okazję  utrwalić swoją wiedzę na temat  wartości odżywczych  mleka oraz    owoców i konieczności ich  jak najczęstszego spożywania .  Wszyscy  też mogli degustować przygotowany na miejscu,świeżutki ,  pyszny   truskawkowo- bananowy koktail .

„Program dla szkół” realizowany jest przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu finansowych środków unijnych oraz krajowych. Ma on na celu  promowanie wśród uczniów zdrowej diety  poprzez udostępnianie  świeżych produktów oraz  prowadzone działania edukacyjne .  W tym celu nauczyciele korzystają z zamieszczonych  na stronie  KOWR materiałów  dydaktycznych.