Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży
Dzień 25 maja w SP4 okiem TV Narew PDF Drukuj Email

1. Organizatorem VIII edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży.
  1. Celem konkursu jest kultywowanie pamięci, popularyzowanie życia i czynów generała Władysława Andersa – żołnierza, polityka, patrioty – oraz w oparciu o jego wzorzec osobowościowy kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.
  2. Zakres chronologiczny i tematyczny VIII edycji Konkursu obejmuje lata życia generała Władysława Andersa (1892 – 1970) oraz najważniejsze fakty z dziejów II wojny światowej.
  3. Konkurs składa się z dwóch oddzielnych części:
  • Wiedza o życiu i czynach Władysława Andersa – test konkursowy dla uczniów klas IV-VII
  • Generał Władysław Anders w sztuce – technika plastyczna dowolna (rysunek, akwarela, obraz, plakat, grafika…; na papierze lub płótnie) – dla uczniów klas I-III.
  1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas I-III i IV-VII szkół podstawowych.
  2. Konkurs wiedzy przeprowadzony jest w dwóch etapach:

I – szkolnym

II - międzyszkolnym

Kolejny sukces naszych sportowców
Wpisany przez Ewa Bargielska

Chłopcy z rocznika 2000 wzięli udział w „ II Turnieju O Puchar Premiera Donalda Tuska”. W eliminacjach gminnych po bardzo zaciętej walce udało się im wygrać wszystkie mecze i spośród 6 zespołów uklasyfikować się na zasłużonym I miejscu. Kolejnym etapem były eliminacje wojewódzkie,  w których byliśmy faworytami. Nie mogliśmy zawieść, i tak też się stało.  Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży po raz pierwszy awansowała z I miejsca do finału wojewódzkiego, w którym zajęła V miejsce spośród 26 drużyn z województwa podlaskiego.
Uczniów przygotował Pan Marcin Piotrowski.

mgr Marcin Piotrowski

Gratulujemy !!!

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 16:10

Władyslaw Anders, "General Polskich Nadziei"