Niezwykła przygoda z teatrem i czytaniem PDF Drukuj Email

W dniach 4-15.11.2016 r. w naszej szkole uczniowie rozpoczęli niezwykłą przygodę z japońskim teatrzykiem Kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i oraz drewniany lub kartonowy parawan, w którym przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Uczniowie grup przedszkolnych 0 A, B i C oraz klasy I a, II a, III b i III c z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści i legend. Uczniowie koła bibliotecznego i Klubu Czytusia samodzielnie  zmierzyły się z czytaniem i przekładaniem kolejnych plansz obrazkowych. Przeczytane opowiadania Kamishibai to historie pełne sensu, dzięki czemu stanowiły doskonały pretekst do wspólnego czytania, rozmowy o emocjach, uczuciach i wartościach.

Teatrzyk Kamishibai wypożyczono z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. Bardzo dziękujemy za to magiczne widowisko, które na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

Była to niezwykła przygoda z teatrem i ...czytaniem.